Francesca Alleva – Burrat dashurojne ne heshtje

Burrat dashurojne ne heshtje, nje heshtje qe te dhemb deri ne palce , ato arrijne te dashurojne ne çdo distance; fizike, emocionale dhe te kohes.


Ato te duan mbrapa nje krenarie te paarritshme, mbrapa fjaleve te hidhura qe mund te hedhin siper teje, mbrapa fjaleve te pathena, mbrapa disa gjesteve te vogla fare.


Respektojne gruan me te cilen qendrojne deri ditet e fundit te jetes, dhe kur te plaken do te kujtojne momentet me te bukura qe kane perjetuar, momentet e vetmise, momentet kur dikush i ka refuzuar nje ftese ose refuzimi per martese i asaj qe ai dashuronte fort.


Burrat dashurojne mbrapa shakave, mbrapa kembenguljeve ose mbrapa deklaratave te dashurise qe iu kane bere kur kane qene pishem.


Burrat dashurojne kur ju kushtojne nje kenge dhe nuk do e pohonin kurre qe fjalet jane per ju.. do mendonin ” Por une jam burre kushedi c’mund te mendoje ajo ndaj po e le me mire.”


Burrat te dashurojne mbrapa disa mesazheve idiote , mbrapa lamtumirave ne makine . Burrat dashurojne ne cdo distance. Ato dashurojne nga larg, larg km . Burrat dashurojne mbrapa nje miqesie qe kane perdorur si maske per te fshehur dashurine. Mbrapa muajsh ose viteve gjate kohes kur nuk kishin kurajon per te shprehur ndjenjat dhe mbas nje heshtje te kohes prezente..


Dashuria e nje burri eshte e pakrahasueshme.


Ato nuk arrijne gjithmone t’iu duan me fjale, nuk arrijne te dashurojne per here me poezi, nuk arrijne te dashurojne jo shpesh here me dhurata.
Ato ju dashurojne edhe kur refuzohen, arrijne te dashurojne ndermjet seksit, dashurojne gjeste.


Dashuria e nje burri, kur ajo eshte e vertet atehere burri tregohet pikerisht Burre!

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.